تمام قهرمانان ویمبلدون ۲۰۱۷

[ad_1]

تنیسفا:  ۱۳۱ـمین دوره از رقابت‌های گرند اسلم ویمبلدون به پایان رسید. در مطلب زیر قهرمانان بخش‌های مختلف این مسابقات معرفی خواهند شد.

مرور اخبار ویمبلدون ۲۰۱۷

انفرادی مردان

راجر فدرر سوییسی در بخش انفرادی مردان با شکست مارین چیلیچ برای بار هشتم به مقام قهرمانی گرند اسلم ویمبلدون رسید و نامش را به عنوان رکورددار این بخش ثبت کرد. این قهرمانی هم‌چنین ۱۹ـمین عنوان گرند اسلم را برای تنیس‌باز سوییسی به ارمغان آورد.

راجر فدرر، قهرمان مسابقات ویمبلدون ۲۰۱۷ در بخش انفرادی مردان

انفرادی زنان

در بخش انفرادی زنان، در ادامه این مطلب، به معرفی قهرمانان رده‌های مختلف این مسابقات می‌پردازیم.گاربینیه موگوروسای اسپانیایی با غلبه بر وینس ویلیامز آمریکایی برای نخستین بار جام قهرمانی مسابقات ویمبلدون را بالای سر برد و دومین عنوان گرند اسلم خود را کسب کرد.

گاربینیه موگوروسا، قهرمان بخش انفرادی زنان ویمبلدون ۲۰۱۷

دونفره مردان

در قسمت دونفره مردان، لوکاژ کوبت و مارسلو موفق شدند در دیداری طاقت‌فرسا که ۴ ساعت و ۴۰ دقیقه به طول انجامید، تیم الیور ماراخ و ماته پاویچ را در ۵ ست شکست دهند و جام قهرمانی رقابت‌های ویمبلدون در بخش دونفره مردان را بالای سر ببرند.

لوکاژ کوبت (چپ) و مارسلو ملو (راست) قهرمانان رده دونفره مردان ویمبلدون ۲۰۱۷

دونفره زنان

اکاترینا ماکارووا و النا وسنینا، هر دو از روسیه بدون از دست دادن حتی یک گیم و تنها در ۵۴ دقیقه مقابل هائو-چینگ چان و مونیکا نیکولسکو به برتری رسیدند و عنوان قهرمانی مسابقات ویمبلدون در رده دونفره زنان را از آن خود کردند.

النا وسنینا و اکاترینا ماکارووا هر دو از روسیه، قهرمان رده دونفره زنان ویمبلدون ۲۰۱۷

دونفره مختلط

در بخش دونفره مختلط، جیمی ماری بریتانیایی و مارتینا هینگیس سوییسی با پیروزی مقابل هدر واتسون و هنری کنتینن موفق شدند به مقام قهرمانی رقابت‌ها برسند.

جیمی ماری و مارتینا هینگیس، قهرمانان رده دونفره ومختلط ویمبلدون ۲۰۱۷

انفرادی پسران

در بخش انفرادی پسران، الخاندرو داویدوویچ فوکینای ۱۸ ساله از اسپانیا عنوان قهرمانی رقابت‌ها را از آن خود کرد. وی نخستین بازیکن اسپانیایی از ۵۰ سال گذشته به این سو است که در بخش پسران قهرمان می‌شود.

الخاندرو داویدوویچ فوکینا، قهرمان رده انفرادی پسران ویمبلدون ۲۰۱۷

انفرادی دختران

کلر لیو، تنیس‌باز ۱۷ ساله آمریکایی موفق شد در بخش انفرادی دختران به مقام قهرمانی مسابقات ویمبلدون در سال ۲۰۱۷ دست یابد.

کلر ریو، قهرمان رده انفرادی دختران ویمبلدون ۲۰۱۷

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *